Salony pedicure ostrzą pazury cz.2

Salony pedicure ostrzą pazury cz.2

Salon salonowi nie równy

Aby otworzyć salon kosmetyczny z prawdziwego zdarzenia, musimy dysponować sporymi nakładami finansowymi. Jednak nie od razu Rzym zbudowano. Możemy zacząć działalność od salonu oferującego zabiegi na paznokcie, a następnie stopniowo go rozbudowywać i poszerzać ofertę.

Koszt otwarcia zakładu manicure i pedicure wynosi około 50 tys. zł. Niezależnie jednak od bogactwa oferty, salon kosmetyczny musi mieć wydzielone pomieszczenie, w którym świadczone są usługi, szatnię i poczekalnię. Poza tym na miejscu musi się znajdować pomieszczenie sanitarno-higieniczne oraz pomieszczenie do przechowywania sprzętu. Gabinet trzeba również wyposażyć w szafę, w której trzymane są preparaty kosmetyczne. Wymogi te muszą zostać spełnione, ponieważ w przeciwnym wypadku sanepid nie dopuści do rozpoczęcia naszej działalności.

Koszt otwarcia salonu w dużym stopniu zależy od lokalizacji. Gabinety na obrzeżach miast lub przy osiedlach mieszkalnych będą wymagały mniejszego nakładu finansowego niż salon w centrum miasta czy w galerii handlowej. Warto też postarać się o dofinansowanie w urzędzie miasta albo z funduszy Unii Europejskiej.

Salon kosmetyczny pod znaną marką

W ofertach salonów kosmetycznych możemy przebierać jak w ulęgałkach. Na rynku działają zarówno zagraniczne sieci salonów, jak i niezależne zakłady kosmetyczne. Firmy sieciowe otwierają nowe salony w centrach dużych miast oraz w centrach handlowych. W małych miastach i na przedmieściach wciąż królują małe niezależne punkty kosmetyczne.

Przed podjęciem decyzji, na jakiej zasadzie chcemy otworzyć nasz salon warto dobrze przeanalizować lokalizację, określić profil potencjalnych klientów i ocenić możliwości finansowe. Salon kosmetyczny wymaga sporych nakładów, zaangażowania i czasu. Jeśli dołączymy do marki na zasadach franczyzy, dawca licencji zapewnia nam znane logo i sprawdzone metody prowadzenia firmy. Zajmie się również

dostarczeniem sprzętu kosmetycznego oraz kosmetyków do salonu. Yasu-mi Instytut Zdrowia i Urody oferuje swoim franczyzobiorcom trzy modele współpracy, w ramach których biorca licencji może uruchomić pełnowymiarowy salon kosmetyczny lub gabinet specjalizujący się w ofercie usług modelujących sylwetkę bądź trwale usuwających owłosienie.

Spis treści

Cz.1 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-1/
Cz.2 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-2/
Cz.3 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-3/

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments