Farba ceramiczna czy lateksowa?

Farba ceramiczna czy lateksowa?

W trakcie zakupu farb do malowania naszego domu często zastanawiamy się, czy lepsze będą produkty lateksowe, czy ceramiczne. Wybór właściwego rodzaju ma wpływ nie tylko na intensywność koloru, ale też komfort mieszkania w danym pomieszczeniu. Na co zwrócić uwagę wybierając się do sklepu z farbami?

Farby ceramiczne po wyschnięciu tworzą szczelną barierę dla wilgoci. Ich stosowanie umożliwia szorowanie zabrudzeń, które powstają na ścianach na skutek normalnego użytkowania. Są one co prawda droższe od farb lateksowych, ale gwarantują przyjazny mikroklimat, ponieważ nie przyciągają kurzu. Są szczególnie polecane dla alergików. Czy to znaczy, że farby nie należy stosować farb lateksowych? Nic z tych rzeczy!

Farby i lakiery lateksowe zapewniają wysoką elastyczność powłoki zaraz po wyschnięciu. Niwelują mikropęknięcia ścian i podobnie jak farby ceramiczne gwarantują dobre krycie już po pierwszej warstwie. Przeważnie do malowania stosuje się jednak dwie warstwy, które zapewniają idealny kolor właściwie na każdej ścianie.

Wybierając farbę do pomieszczeń mieszkalnych, zwróćmy uwagę, by posiadały one testy hipoalergiczne i były bezzapachowe. W przeciwnym wypadku może okazać się, że świeżo pomalowane pomieszczenie będzie przez dłuższy czas powodować nieprzyjemny zapach chemikaliów, który wrażliwszym osobom może zapewnić spory ból głowy. Farby i lakiery wykonywane w nowoczesnej technologii są bezpieczne dla środowiska, nie powodują przykrych zapachów i są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments