Usługi deratyzacji Wrocław są wszechstronne

Usługi deratyzacji Wrocław są wszechstronne

Przystosowanie gryzoni do prawie wszystkich warunków życia powoduje, że przyczyniają się one do powstawania szkód w zakładach produkcyjnych, sklepach a także w domach. Gryzoniami najbardziej aktywnymi są szczury i myszy rozmnażające się w zastraszającym tempie.

Deratyzacja najskuteczniejszym sposobem eliminowania gryzoni

Z pomocą w tępieniu gryzoni przychodzi skuteczna deratyzacja będąca metodą nie tylko niszczenia, ale także kontrolowania liczby gryzoni we wszystkich kategoriach. Straty spowodowane przez gryzonie to namacalny, dowód ich bytowania. Skażony sprzęt, poprzegryzane kable energetyczne, zniszczona żywności taka jak ziarno odchodami szczurów i myszy jest praktycznie nie do uratowania, wszystkie te produkty muszą być usuwane.

Deratyzacja

Deratyzacja

Technologię taką jak deratyzacja Wrocław wykorzystuje do pozbycia się dużych i małych gryzoni, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Szczury i myszy stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, będąc nosicielami ponad 20 groźnych chorób, w tym tyfusu i salmonelli.

Eliminowanie gryzoni jest złożone, niebezpieczne i często niemożliwe ze względu na wielkość populacji na danym terenie. Tylko wyspecjalizowana firma w dziedzinie deratyzacji może szybko i niezawodnie usunąć plagę szczurów i myszy za pomocą specjalnych niechemicznych i chemicznych metod zwalczania gryzoni.

Usługi deratyzacji Wrocław są wszechstronne

Profesjonalna deratyzacja to cały zestaw środków mających na celu straszenie, zabijanie i zmniejszanie liczby gryzoni.

Do niechemicznych sposób eliminowania gryzoni zaliczają się:

  • Pułapki sprężynowe: muszą być używane w taki sposób, aby nie narażać ludzi na kontakt z nimi, który może prowadzić do urazów.
  • Pułapki typu gilotynki i potrzaski: można wykorzystywać bezpiecznie na różnych obszarach.
  • Żywołapki: metoda odławiania gryzoni bez stosowania środków trujących, lecz zwabiania do pułapki, po czym są one pozbawiane życia w sposób humanitarny (nie odczuwają bólu).
  • Kontrolowanie: systematyczne sprawdzanie pułapek rozstawionych w miejscach przebywania gryzoni pozwala na maksymalne zmniejszenie liczby populacji zachowując przy tym wszelkie normy bezpieczeństwa.

Chemiczne metody zwalczania gryzoni

Deratyzacja chemiczna z wykorzystaniem pestycydów w zakładach prowadzących produkcję żywności może być tylko przeprowadzana przez specjalistyczną firmę. Nieprawidłowe użycie chemicznych środków grozi skażeniem żywności lub zatruciem innych zwierząt.

  • Jednym ze sposobów niszczenia gryzoni jest zastosowanie środka chemicznego (Rodentycyd) powodującego znacznego obniżenie temperatury u myszy prowadząc do ich śmierci.
  • Innym sposobem tępienia gryzoni jest wykorzystanie antykoagulantów powodujących obniżenie krzepliwość krwi. Środek ten powoduje bezbolesną śmierć z powodu silnego krwotoku.

Deratyzacja pomieszczeń w Wrocławiu należy do popularnych usług, ponieważ szczury i myszy, co jakiś czas pokazują się magazynach, zakład produkcyjnych, w pomieszczeniach gospodarczych, centrach handlowych, w placówkach medycznych i edukacyjnych, a także w mieszkaniach i domach mieszkalnych. Eliminacja gryzoni może być usługą jednorazową lub regularną dającą większą gwarancję na całkowite usunięcie gryzoni z danego obszaru.  W celach zapobiegawczych najlepiej jest zamawiać deratyzację przynajmniej raz w roku.

A. Chmielewski

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments