Salony pedicure ostrzą pazury cz.1

Salony pedicure ostrzą pazury cz.1

Jeszcze 10 lat temu salon kosmetyczny był miejscem, w którym wykonywano proste zabiegi na twarz i paznokcie. W dzisiejszych czasach na rynku systematycznie pojawiają nowe technologie, a możliwości na otworzenie własnej działalności w kosmetyce jest coraz więcej. Poczynając od salonu manicure i pedicure, a kończąc na salonach odnowy oferujących wszystkie możliwe zabiegi na każdą część ciała.

Pogoń za ideałem

Polacy coraz więcej inwestują w pielęgnację urody. Kobiety chcą być piękniejsze, doskonalsze, młodsze. Ale nie tylko płeć piękna dąży do ideału. Zabiegami kosmetycznymi coraz większe zainteresowanie przejawiają również mężczyźni. Współczesny mężczyzna przynajmniej raz w miesiącu idzie do kosmetyczki na manicure. Raz na jakiś czas korzysta również z zabiegu oczyszczania twarzy i z zabiegów relaksacyjnych. Były już nawet próby otwarcia salonu kosmetycznego przeznaczonego tylko dla mężczyzn. Taki gabinet powstał we Wrocławiu i nosił nazwę „Męska strefa”. Niestety upadł. Jak widać na powodzenie tego typu przedsięwzięcia musimy jeszcze trochę poczekać. Może jednak wcale już nie tak długo – większość salonów kosmetycznych posiada już specjalnie przygotowaną ofertę dla mężczyzn.

Kompleksowa obsługa

Najczęściej usługi kosmetyczne łączone są z ofertą stylizacji fryzur. Osoby, które otwierają salon fryzjerski, po wysłuchaniu licznych pytań o zabiegi kosmetyczne, decydują się w końcu na poszerzenie oferty.

– Na początku prowadziłam salon fryzjerski. Klientki, które przychodziły, były zadowolone z naszych usług, ale żałowały, że nie mogą przy tej samej wizycie skorzystać również z zabiegów kosmetycznych. Dlatego postanowiliśmy im to umożliwić – opowiada Małgorzata Karczmarczyk, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego. Największą grupę osób korzystających z zabiegów upiększających stanowią zamożne kobiety w wieku od 30 do 50 lat. Przychodzą one do salonu przynajmniej raz w tygodniu.

– Działa prosty schemat. Klientka po zabiegu na twarz, ubolewa nad stanem swoich włosów. Decyduje się na wizytę u fryzjera, a przy okazji manicure u kosmetyczki – tłumaczy Małgorzata Karczmarczyk.

Spis treści

Cz.1 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-1/
Cz.2 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-2/
Cz.3 – http://kopalniakedytow.pl/salony-pedicure-ostrza-pazury-cz-3/

Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments