Pluskwy – jak się ich pozbyć?

Pluskwy – jak się ich pozbyć?

Pozbycie się pluskiew z mieszkania czy domu nie jest proste. Zdecydowanie częściej występują w miastach niż na wsiach i potrafią żyć w stanie uśpienia nawet rok. W dużych miastach takich jak Wrocław pluskwa potrafi zadomowić się niemalże w każdym mieszkaniu. Jeżeli zauważymy obecność pluskiew, musimy podjąć natychmiastowo działania mające na celu pozbycie się ich. Jak to zrobić? Poniżej znajdą Państwo praktyczne porady.

Pierwszy krok w walce z pluskwami domowymi

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem, jaki musimy podjąć to znalezienie siedliska pluskiew domowych. Najczęściej gniazdo znajduje się w najciemniejszych zakamarkach mieszkania. Dlatego też warto dokładnie sprawdzić wszystkie kąty oraz takie miejsca jak materac do spania czy rama łóżka. Po znalezieniu siedliska mieszkanie powinniśmy bardzo dokładnie odkurzyć, nie zapominając o miejscach za szafkami i kaloryferami. Pamiętajmy, aby jak najszybciej wynieść z domu worek z odkurzacza

Komar

Komar

Niezbędne kroki, jakie powinniśmy podjąć w przypadku inwazji pluskiew

Specjaliści zgodnie twierdzą, że w celu pozbycia się pluskiew powinniśmy wymienić nasz materac do spania, gdzie pluskwy najchętniej się zadamawiają, często niezauważalnie. Ponadto pozbycie się ich ze środka materaca jest niemal niemożliwe. Jeżeli jednak ze względów ekonomicznych nie możemy pozwolić sobie na kupno nowego łóżka, warto zainwestować w specjalistyczny pokrowiec, który chroni przed insektami.

Kolejnym krokiem, jaki powinniśmy dokonać jest gruntowne pranie… wszystkiego, zaczynając od ubrań, a kończąc na pościeli, ręcznikach, firankach i zasłonach. Istotne jest aby wszystkie rzeczy wyprać w jak najwyższej temperaturze.

Czy można się pozbyć pluskiew jednorazowo?

Warto wiedzieć, że okres wylęgania pluskiew wynosi od 9 do 10 tygodni. Oznacza to, że jeżeli nie przeprowadzimy dokładnej dezynsekcji pomieszczeń, możemy mieć powrót pluskiew w ciągu kilku tygodni. Dlatego też raz w tygodniu należy przeprowadzać dokładne oczyszczanie mieszkania. Dla pewności, że pozbyliśmy się wszystkich niechcianych „gości” warto zastosować specjalistycznego chemicznego środka owadobójczego.

Kroki prawne, które należy podjąć w przypadku wystąpienia pluskiew

Brzmi groźnie? Nie powinno. O fakcie wystąpienia pluskiew jesteśmy zobowiązani powiadomić administrację osiedla, na którym mieszkamy. Zawiadomi ona pozostałych mieszkańców o zastosowaniu środków ostrożności w związku z wykryciem insektów. W dużych miastach takich jak Wrocław pluskwa to niestety codzienność. Warto więc wiedzieć jak się pozbyć niechcianego siedliska.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments