Nie tylko na trening

Nie tylko na trening

Dawniej produkty modowe klasyfikowane jako odzież uliczna raczej były kojarzone z aktywnością sportową. Jeszcze przed dwoma dekadami najczęściej towarzyszyły amatorskim lub profesjonalnym treningom. Teraz lekkie spodnie z elastycznego materiału lub komfortowa bluza bez kołnierzyka nie jest już dla nikogo zaskoczeniem w sytuacjach, które ze sportem nie mają absolutnie nic wspólnego.

Popularne okazje

Aktualnie mniej formalne elementy garderoby nie są problemem w większości lokalizacji. Gdzie najczęściej pojawiamy się w odzieży ulicznej? Ubiór tego rodzaju towarzyszy nam przykładowo, gdy opuszczamy mieszkanie w celach rozrywkowych. Wyjście do kina, na kręgle czy na koncert w intymnym klubie muzycznym – lista miejsc, gdzie odzież uliczna bryluje, wydaje się być nieskończona. Taki styl udanie wkomponuje się w huczną imprezę rodzinną lub ogrodowego grilla z przyjaciółmi. W dalszą podróż samochodem lub samolotem też lepiej założyć coś w miarę elastycznego. Oczywiście do opery nadal odzież uliczna może być nieco za śmiałym wyborem.

Odzież uliczna

Odzież uliczna

Popularyzacja luźniejszego ubioru zaszła już tak daleko, że przedziera się również do przestrzeni firmowych. Spółki informatyczne z Kalifornii jako pierwsze propagowały wśród swoich pracowników elastyczne bluzy lub krótkie spodenki. Nowy trend szybko przeniósł się do innych krajów. Obecnie w Polsce nawet w środowisku korporacyjnym obserwuje się to zjawisko. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dzień w pracy jest odpowiedni na taki typ odzieży. Podczas ważnych negocjacji biznesowych czy wizyt u partnerów handlowych warto nadal utrzymać bardziej formalną stylistykę.

Śmiało można dywagować prognozy, że odzież militarna niebawem przekroczy kolejne bariery i stanie się standardowym ubiorem przy kolejnych okazjach, które dotychczas były zarezerwowane dla innych rodzajów garderoby. Z drugiej strony pewne okazje zawsze pozostaną tematem tabu, gdzie garnitur z doskonale ułożoną koszulą nadal będzie niekwestionowaną opcją numer jeden, szczególnie jeśli w danej sytuacji chcecie wyrazić szacunek wyjątkowej osobie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments