Jak wyczyścić żyrandol?

Jak wyczyścić żyrandol?

Żyrandol jest ozdobą każdego salonu, sypialni czy też kuchni. Może nadać wnętrzu charakteru lub dopełnić jego styl. Jednak nawet najpiękniejszy żyrandol, jeśli będzie zakurzony, straci na atrakcyjności. Konieczne jest więc regularne dbanie o jego czystość i blask. 

Jak wyczyścić żyrandol ze szklanymi kloszami?

Najczęściej spotykanymi żyrandolami są te ze szklanymi kloszami. Idealnie prezentują się w każdym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać o myciu szklanych kloszy podczas codziennych porządków. Wyczyszczenie tego rodzaju żyrandola wymaga ostrożności, ponieważ szklane elementy łatwo porysować. Do usuwania zabrudzeń warto stosować delikatne ściereczki, które wykonane są z bawełny lub mikrofibry. Do czyszczenie wystarczy użyć mieszkanki wody z dodatkiem mydła, lub płynu do mycia naczyń. Należy pamiętać, aby nie używać środków z mikrogranulkami lub substancjami żrącymi, ponieważ mogą one trwale uszkodzić nasz żyrandol. Usuwanie zanieczyszczeń najbezpieczniejsze jest poprzez delikatne pocieranie ściereczką.

Jak wyczyścić żyrandol z abażurami z materiału?

Żyrandole z materiałowymi abażurami najczęściej wykonane są z bawełny lub kretonu. Najważniejsze podczas ich sprzątania jest usunięcie z nich kurzu. Takie żyrandole można czyścić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zdjęcie żyrandolu i wyczyszczenie go z kurzu za pomocą miotełki. Drugi sposób wymaga użycia odkurzacza, który trwale i skutecznie usunie cały kurz. Jeśli jednak abażur jest mocno zabrudzony, należy go zdjąć i jeśli producent żyrandola nie zalecił inaczej, zwilżoną w wodzie gąbką z dodatkiem płynu do naczyń, lekko usuwać zabrudzenia. Następnie należy spłukać abażur czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Tak czyszczony abażur będzie cieszył nas długo swoim urokiem.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments