Ile kosztuje prowadzenie księgowości firmy jednoosobowej w firmie księgowej?

Ile kosztuje prowadzenie księgowości firmy jednoosobowej w firmie księgowej?

Ile kosztuje prowadzenie księgowości firmy jednoosobowej w firmie księgowej?

Założenie własnej jednoosobowej działalności gospodarczej to dobry sposób na niezależność oraz zwiększenie swoich zarobków. Coraz więcej fachowców oraz młodych ludzi z pasą starają się założyć własną firmę i pracować na własny rachunek. Nieodłącznie wiąże się to z odprowadzaniem podatków oraz opłacaniem składem na ZUS. Część osób chce samodzielnie rozliczać swoje przychody, jednak ogromna większość woli powierzyć ten obowiązek firmie księgowej. Jakie są koszty prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej? Czy opłaca się zlecać prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Księgowość dla jednoosobowej firmy – ile to kosztuje ?

Outsorcing to jeden ze sposobów na budżetowe zajęcie się zadaniami, które nie dotyczą w bezpośredni sposób działalności jednoosobowej firmy. Można dzięki temu nie tylko oszczędzić czas, ale również pieniądze, ponieważ nieznajomość prawa podatkowego może wpłynąć negatywnie na dochody firmy. Możliwe jest też otrzymanie ary za nieprawidłowe rozliczenie dokumentów. Nie dotrzymanie terminów również wiąże się z przykrymi konsekwencjami, dlatego zawarcie umowy z firmą księgową, która będzie zajmowała się rozliczeniami podatku dochodowego, podatku VAT oraz innych płatności to bardzo dobry wybór. Koszt takiej comiesięcznej usługi waha się w zależności od miasta. Podstawowy koszt to zazwyczaj około 100 – 150 złotych brutto. Nie jest to duża wota, więc warto wybrać obsługę firmy księgowej niż samodzielnie rozliczać dochody firmy, ponieważ dla budżetu to mały koszt, a daje gwarancję fachowego rozliczenia dokumentów.

Szukając odpowiedniej firmy, która poprowadzi księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej warto posiłkować się informacjami w Internecie. Na stronie  http://prawnopodatkowy.pl/ można zapoznać się z całą ofertą prowadzenia księgowości w przystępnych cenach. Profesjonalne podejście i doświadczenie są nieocenione jeśli chodzi o tego rodzaju obowiązki.

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments