Czy kreatyna powoduje skutki uboczne?

Czy kreatyna powoduje skutki uboczne?

Czy kreatyna powoduje skutki uboczne?

W naszym kraju kreatyna  to bardzo często kupowany suplement. Jest to jednak zrozumiałe. Trzeba podkreślić, że produkty z tej kategorii poprawiają siłę, wytrzymałość oraz przyspieszają regenerację po treningu. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak to, że łatwiej jest również przybrać beztłuszczową masę mięśniową. Obawiacie się jednak, że kreatyna posiada skutki uboczne? Czy Wasze wątpliwości są zasadne?

Dlaczego warto stosować suplementy zgodnie z zaleceniami producenta?

Bardzo ważne jest to, aby kreatyna była stosowana tak, jak zaleca producent. Dzięki temu nie trzeba obawiać się żadnych skutków ubocznych. Potwierdzają to liczne osoby, które regularnie trenują i systematycznie spożywają suplementy z tej kategorii. Oczywiście, jeśli obawiacie się, że na przykład konkretna dawka będzie zbyt mała lub zbyt duża w Waszym przypadku, to warto skonsultować się z osobą bardziej doświadczoną w tym temacie. Może to być na przykład Wasz trener personalny, jeśli z takim trenujecie itp. Na siłowniach często pracują dietetycy, którzy świetnie znają się na takiej tematyce. Pamiętajcie, że odpowiednie dawkowanie zagwarantuje Wam to, że organizm będzie normalnie i prawidłowo funkcjonował.

Czy można się czegoś obawiać?

Osoby, które nie będą stosować się do zaleceń producenta niestety muszą liczyć się z pewnymi skutkami ubocznymi. Są to przede wszystkim problemy żołądkowe, czyli biegunki, zaparcia, nadmierne gazy, wzdęcia, bóle brzucha itp. Ponadto w takiej sytuacji mogą wystąpić również skurcze mięśni czy odwodnienie. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie skutki powstają bardzo rzadko i przede wszystkim są spowodowane błędami w aspekcie prawidłowego dawkowania.

Kto powinien skonsultować się z lekarzem przed zakupem preparatu?

Interesuje Was dobrej jakości kreatyna results? Jeśli posiadacie problemy z wątrobą, nerkami lub macie cukrzycę itp. to warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed zakupem tego suplementu. Wszystko po to, aby fachowiec ocenił konkretną sytuację i dał zielone lub czerwone światło w tym temacie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments